REALIZACJA: BMW X6 M50D F16 HAMANN

BMW X6 M50d pomimo magicznej litery w nazwie, daleko do pełnokrwistych BMW M. Co jednak, gdy chcemy aby M50d nie tylko lepiej wyglądał i brzmiał, ale również zyskał sportowe osiągi i prowadzenie? Wystarczą odpowiednie produkty renomowanego tunera BMW – Hamann Motorsport.

1

3

Białe BMW X6 M50d (F16) pomimo oznaczenia M cierpiało na brak sportowych aspiracji. Wspólnie z naszym partnerem – salonem BMW Gazda Group z Gliwic – podjęliśmy się sprostaniu wymaganiom Klienta. Auto miało lepiej wyglądać, zyskać odpowiednie brzmienie a także jeszcze lepsze osiągi i nadążające za nim prowadzenie.

2

Już na samym początku X6 zostało wyposażone w salonie Gazda Group w szereg dodatków M Performance – takich jak czarne nerki, czarne lusterka czy progi boczne. Choć elementy te znacznie poprawiły prezencję BMW, Klient chciał czegoś bardziej unikalnego. Zamontowaliśmy więc kolejne, tuningowe akcesoria.

Spoiler na pokrywie bagażnika Lumma Design

4

Nakładki poszerzające na nadkola Hamann

5

Po poprawie wyglądu, przyszła kolej na zajęcie się układem wydechowym. Niestety silnik diesla pod maską w fabrycznym wydaniu nie zapewnia żadnego dźwięku. Zdecydowaliśmy się więc na bezkompromisowe rozwiązanie. W M50d zamontowaliśmy sportowe tłumiki tylne Active Sound. Dzięki najwyższej jakości głośnikom, silnik diesla w końcu brzmi jak rasowe auto sportowe! Dzięki specjalnej aplikacji na urządzenie iPhone, sterowanie systemem odbywa się z poziomu smartfonu. Użytkownik za pomocą telefonu wybiera głośność, barwę dźwięku a także jego natężenie, dzięki czemu brzmienie samochodu można dostosować idealnie według własnych preferencji. Co ważne, system opiera się na nowych tylnych tłumikach wspieranych najwyższej klasy głośnikami – co zapewnia zdecydowanie najlepszy efekt na rynku! Brzmienie BMW jest niesamowicie realistyczne, dla niewprawnego ucha łatwe do pomylenia z mocnym silnikiem benzynowym. Układ wydechowy Active Sound to również aspekt wizualny – dzięki czterem, czarnym końcówkom nadaje tylnej części auta brakującej mu agresywności.

Sportowy układ wydechowy Hamann Active Sound

6

Nowy dźwięk wymaga nadążających za nim osiągów. Aby poprawić parametry silnika, zamontowaliśmy moduł podniesienia mocy Hamann. Parametry silnika po montażu zestawu sięgają 462 KM oraz 890 Nm! Wartości te w zestawieniu z poprawą krzywej mocy zapewniają X6 M50d prawdziwie sportowe osiągi. Dynamika jazdy wzrosła diametralnie, auto jest zdecydowanie szybsze na każdym biegu. Co ważne, modyfikacja nie wpływa negatywnie na żywotność silnika. Prezentowany egzemplarz pokonał już kilka tysięcy kilometrów bez najmniejszych problemów!

Moduł mocy Hamann

7

To jednak nie koniec zmian. Podniesione parametry silnika wymagały.. obniżenia zawieszenia! W celu poprawy prowadzenia BMW zyskało sportowy zestaw zawieszenia Hamann – delikatnie usztywniający i obniżający auto o 45 mm z przodu oraz 30 mm z tyłu. Dzięki temu masywne X6 jest o wiele stabilniejsze przy wysokich, autostradowych prędkościach a także nieporównywalnie zwinniejsze w ciasnych, miejskich ulicach. Nie sposób też przeoczyć aspektu wizualnego – obniżone nadwozie prezentuje się o wiele lepiej!

Sportowe sprężyny obniżające Hamann

8

Prezentowane BMW X6 M50d (F16) przeszło kompleksową metamorfozę. Wspólnie z salonem BMW Gazda Group podjęliśmy się przeprowadzenia zmian wizualnych, dźwiękowych a także poprawy osiągów i prowadzenia. Tak przygotowane X6 jest już tylko o krok od benzynowej wersji M – pozostając jednak nadal ekonomiczne i przyjazne do jazdy na co dzień.

9

Dodatki wizualne, sportowy układ wydechowy, podniesienie mocy oraz sportowe zawieszenie. Zmodyfikowane BMW notuje przewagę na każdym polu!

Zapraszamy do filmu prezentującego zmiany oraz dźwięk nowego układu wydechowego:

Jeżeli również chciałbyś ulepszyć swoje BMW – zaufaj GranSport – oficjalnemu przedstawicielowi marki Hamann w Polsce!

Galeria zdjęć:

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25