Koszyk (0)

GranSport - Tuning Porsche, Mercedes, BMW, Audi, Lamborghini, Ferrari

O firmie

Do niedawna mało znana w świecie cywilnego tuningu BMW firma Kelleners Sport ma ogromne doświadczenie w pracy z budową samochodów wyścigowych na bazie BMW M. Takiej historii nie można było nie wykorzystać i udostępnić jej klientom.

 

Helmut Kelleners

Co najmniej 3 zwycięstwa w serii "Europejskich Mistrzostw Samochodów Turystycznych" w latach 80-dziesiątych plasują go w gronie legend tej serii wyścigowej. I to dopiero początek jego sukcesów...

Jego kariera rozpoczęła się na początku lat 60-dziesiątych, Helmut rozwijał się w wielu seriach wyścigowych w latach również w latach 70-dziesiątych, występując w barwach Alfa Romeo i BMW. W 1970 roku wystąpił w filmie "Le Mans", jako jeden z niewielu ówczesnych profesjonalistów razem z legendarnym Stevem McQueen.  W tym samym roku toczył zaciętę walki na torach m.in. z wybitnym kierowcą - Nikim Lauda.

Zamiast przejścia do Formuły 1 tak, jak większość jego kolegów i konkrentów, Kelleners pozostał wierny swojej największej pasji - wyścigom serii sport i turystycznej. Jego pasja, oddanie i wystrwałość opłaciły się, w 1980 roku zdobył po raz pierwszy tytuł mistrza "Europejskich Mistrzostw Samochodów Turystycznych" z zespołem Kroepchen BMW. Lata dominacji oraz dwa kolejne tytuły są kontynuacją tego świetnego początku.

Wreszcie w 1984 roku Kelleners po ponad 20 latach ścigania i ze 150 zwycięstami na koncie kończy starty ale nie rezygnuje z ogromnego zaangażowania w motosport.

Razem z partnerem, założył salon i serwis BMW, który prowadził przez wiele lat, aż do przejścia na emeryturę.

 

Ralf Kelleners

Syn kierowcy wyścigowego Helmuta Kellenersa, Ralf, urodził się w 1968 roku z wysokooktanową benzyną szybko płynącą w jego krwioobiegu. Swoją profesjonalną karierę rozpoczął od startów w Formule Forda, a następnie w 1987 przeszedł do Formuły 3. Przez kolejne 2 dekady Ralf ścigał się w większości liczących się seriach wyścigowych w Niemczech, w tym słynną DTM oraz ADAC GT.

Najlepsze występy w jego karierze przeplatają się z wielkim pechem - w czasie dwóch kolejnych startów w najsłynniejszym wyścigu świata "24-godzinnym Le Mans" został zmuszony do wycofania się z powodu problemów technicznych, w obu przypadkach będąc na prowadzeniu.

Od 1999, Ralf startował przez 2 lata w "Amerykańskiej Serri Le Mans" (AMLS) z zespołem Rahal Letterman Racing, gdzie osiągnąl 6 miejsce w 2007 roku.

Po dzień dzisiejsz, Ralf kontynuuje swoją aktywność w sportach motorowych startując w długodystansowych wyścigach. Poza torem pracuje jako instruktor podczas imprez dla klientów na torach całego świata dla takich marek, jak Porsche czy Aston Martin. Jego empiryczne spojrzenie na sport samochodowy jest wysoko cenione w stacjach telewizyjnych, szczególnie w stacji "Eurosport".

Z dużym wspraciem ze strony salonu BMW swojego ojca oraz ich wspólnym, ogromnym doświadczeniem wyścigowym, Ralf otworzył w 1992 roku firmę "Kelleners Sport", specjalizującą się w tuningu BMW. Przez pierwsze lata działaności firma skupiała się na budowaniu samochodów wyścigowych na bazie BMW M, jednak z czasem zaczęła również oferować produkty dla cywilnych klientów. Kelleners Sport oferuje najwyższej jakości: felgi, pakiety aerodynamiczne, zawieszenia, układy wydechowe i pakiety podniesienia mocy.

 

Kelleners Sport w Polsce

GranSport Sp. z o.o. jest jedynym oficjalnym dystrybutorem Kelleners Sport w Polsce. Zapraszamy do współpracy oraz wspólnego udoskonalania Waszych BMW!

Brak produktów odpowiadających zapytaniu.

® GranSport Sp. z o.o. - Sprzedaż, Tuning i Obsługa Samochodów Luksusowych