Strona główna

Auto detailing

armchair

POWŁOKI CERAMICZNE

Zabezpiecz lakier nawet na 5 lat
Powłoka ceramiczna to obecnie jeden z najlepszych dostępnych na rynku sposobów na ochronę karoserii. Sprawi, że nowy samochód wygląda świetnie przez długi czas. Powłoka jest całkowicie bezbarwna. Nałożona, ściśle wiąże się z powierzchnią lakieru, ale nie wnika w jego strukturę. W ten sposób zapewnia mu ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi nawet na 5 lat. Ponieważ nie wiąże się z lakierem, powłoka ceramiczna może być w razie potrzeby łatwo i bez śladów usunięta.

Powłoka ceramiczna chroni przed promieniowaniem UV, odbijając promienie słoneczne, które są szkodliwe dla lakieru bazowego oraz bezbarwnego. Przyspiesza również usuwanie wody z powierzchni karoserii, dzięki czemu samochód dłużej pozostaje czysty – sucha karoseria to mniejsze ryzyko, że kurz, błoto i inne zabrudzenia przylgną do lakieru. Pokrycie karoserii powłoką ceramiczną sprawi, że kolor nabierze głębi, a „ziarno” charakterystyczne dla lakierów metalizowanych stanie się wyraźniejsze.

Dlaczego warto stosować powłokę ceramiczną? W krajach Unii Europejskiej producenci samochodów nie mogą stosować tradycyjnych chemoutwardzalnych lakierów, nazywanych czasem twardymi. Zamiast tego muszą korzystać z „miękkich” lakierów wodnych. Ta zmiana, niewątpliwie korzystna dla środowiska, ma skutki uboczne niekorzystne dla właścicieli aut, oznacza bowiem, że karoseria współczesnych samochodów jest, gdy porównać ją z karoserią samochodów sprzed lat, znacznie bardziej podatna na uszkodzenia chemiczne i mechaniczne.

NIEWIDZIALNA WYCIERACZKA

Komfort jazdy w deszczu

Niewidzialna wycieraczka to hydrofobowa (odpychająca wodę) powłoka chemiczna, która, nałożona na szyby samochodu, sprawia, że krople wody padające na szkło, zamiast przylegać do powierzchni, zsuwają się z niej pod wpływem pędu powietrza w czasie jazdy albo nawet podczas postoju.
Powyżej prędkości 60 km/h nie trzeba nawet używać standardowych wycieraczek, co znacznie zwiększa komfort i bezpieczeństwo podróżowania. Idealnie gładka powierzchnia, która powstaje dzięki nałożeniu preparatu, sprawia, że woda „kropelkuje”: zbiera się na szybie w drobne krople, co wyraźnie spowalnia powstawanie zanieczyszczeń i poprawia widoczność w czasie jazdy w deszczu.
company-car

CERAMICZNE ZABEZPIECZENIE FELG

Felgi, w których możesz się przejrzeć

W porównaniu z innymi elementami pojazdu, lakier felg jest w znacznie większym stopniu narażony na uszkodzenia, zwłaszcza mechaniczne i chemiczne. Zabezpieczenie felg powłoką ceramiczną sprawi, że ta część kół zyska niezwykły blask, jednocześnie chroniąc ją przed zanieczyszczeniami, które mogą powstać w czasie jazdy. Pył wytwarzany przy ścieraniu klocków hamulcowych będzie o wiele łatwiej usunąć, dzięki czemu ograniczona zostaje konieczność mycia z wykorzystaniem agresywnych środków.
company-car

ZABEZPIECZENIE PLASTIKÓW ZEWNĘTRZNYCH

Plastiki jak nowe na dłużej

Nowe nielakierowane elementy plastikowe wyglądają świetnie. Problem polega na tym, że szybko tracą kolor i płowieją. Co więcej, z czasem zaczynają wręcz przyciągać brud, szpecąc karoserię. Można tego uniknąć, zabezpieczając je specjalistycznym preparatem, który pozwoli na rzadsze i łatwiejsze mycie tych części auta.
company-car

Korekta lakieru – usuwanie rys

Nawet do 99% mniej rys

Ze względu na wymóg stosowania „miękkich” lakierów wodnych rysy i drobne uszkodzenia mogą zdarzyć się nawet na samochodzie, który właśnie wyjechał z salonu. Wszystko może spowodować powstanie mikrouszkodzeń: nie tylko jazda i pył drogi, ale nawet nieostrożne mycie.
Jeśli lakier nie został zabezpieczony folią lub powłoką ochronną, powstawanie uszkodzeń jest nieuniknione. Można jednak ograniczyć widoczność rys lub nawet całkowicie je usunąć, przeprowadzając proces starannej renowacji lakieru.
company-car
Korekta i renowacja lakieru to coś znacznie więcej niż zwykłe polerowanie. To złożony, trwający wiele godzin proces, w ramach którego karoseria jest poddawana najpierw myciu detailingowemu, a następnie drobiazgowej, wieloetapowej korekcie, podczas której usuwa się nawet 90-99% rys.

Przeprowadzenie zabiegu korekty lakieru jest – w przypadku zarówno wszystkich używanych, jak i niektórych nowych samochodów – koniecznym etapem pośrednim pomiędzy myciem detailingowym a nałożeniem powłok ochronnych, w tym folii i powłok ceramicznych.

W ramach usługi renowacji lakieru możemy przeprowadzić również proces usuwania wgnieceń z wykorzystaniem bezinwazyjnych metod PDR (Paintless Dent Repair) oraz SSR (Sprayless Scratch Repair – maskowanie pojedynczych, głębokich rys). Zabiegi te są opcjonalne, a ich uwzględnienie wpływa na końcową cenę usługi.
company-car

Detailing wnętrza kabiny

Samochód pachnący nowością

Jak dobrze wie każdy kierowca (zwłaszcza jeśli jest rodzicem małych dzieci!), jest wiele sposobów, by zabrudzić wnętrze samochodu. I jest tylko jeden dobry sposób, by ją wyczyścić: to detailing wnętrza kabiny.
Zabezpieczenie wnętrza samochodu przed przetarciami, plamami i przebarwieniami polega na zastosowaniu specjalistycznych, starannie dobranych powłok, które uchronią powierzchnie kabiny przed różnego rodzaju zniszczeniami.

Zanim do tego najdzie, należy przeprowadzić proces detailingowego mycia wnętrza auta, obejmujący zabiegi takie jak staranne odkurzanie nawet najmniejszych zakamarków, wypranie wykładzin oraz dywaników czy oczyszczenie tapicerki skórzanej i deski rozdzielczej. Po myciu każdy element wnętrza zabezpieczany jest preparatem dobranym do materiału, z jakiego został wykonany.
Detailing wnętrza sprawi, że kabina Twojego samochodu będzie wyglądać i pachnieć jak nowa: to zabieg, który z pewnością docenisz zarówno Ty, jak i wszyscy Twoi pasażerowie. Aby utrzymać efekt przez długi czas, wystarczy regularne odkurzanie oraz usuwanie pomniejszych zabrudzeń.
company-car

Mycie detailingowe

Mycie z troską o detale

Mycie detailingowe to wieloetapowy proces polegający na czyszczeniu karoserii przy pomocy profesjonalnych kosmetyków o zrównoważonym pH, co pozwala na uzyskanie idealnej czystości bez naruszania struktury lakieru. Tego rodzaju staranne, delikatne mycie jest podstawą większości zabiegów kosmetyki samochodowej.
Jak wygląda czyszczenie detailingowe? Najpierw ręcznie myjemy wszystkie elementy samochodu – również te pomijane w tradycyjnych myjniach, takie jak wnętrza kół oraz nadkoli – co pozwala usunąć wszystkie osady i zabrudzenia. Następnie samochód jest delikatnie osuszany mikrofibrą i sprężonym powietrzem, dzięki czemu uzyskujemy lśniące, pozbawione smug wykończenie. Wnętrze samochodu jest czyszczone przy pomocy specjalistycznych preparatów.

Mycie detailingowe może być zarówno samodzielnym procesem, jak i wstępem do dalszych czynności detailingowych, takich jak usuwanie wgnieceń czy oklejanie folią. Jest również zalecane jako sposób na podtrzymanie efektów tych zabiegów.
company-car

Tapicerka skórzana

Miękka i zadbana skóra

Nowe skórzane fotele wyglądają (i pachną!) fenomenalnie. Niestety, nawet wysokiej klasy skóra z czasem brudzi się, płowieje pod wpływem słońca i traci elastyczność. Przebarwienia i przetarcia, które na niej powstają, wyglądają źle i mogą nawet obniżyć wartość samochodu. Na szczęście można temu wszystkiemu zapobiec, dbając o zabezpieczenie powierzchni skórzanych, a konkretnie: poddając je systematycznemu odkurzaniu, czyszczeniu, impregnacji i odnawianiu środkami, które zostały dobrane ze względu na rodzaj tapicerki. A jeśli na zapobieganie jest już za późno, to nawet mocno zużyta tapicerka może odzyskać dawną świetność, jeżeli zostanie poddana procesowi renowacji.
company-car