Frequency Intelligent Exhaust to znana na całym świecie marka układów wydechowych, która specjalizuje się w systemach dedykowanych do supersamochodów, samochodów sportowych i pojazdów o wysokich osiągach dla marek takich jak Lamborghini, Ferrari, McLaren, Porsche, Mercedes-AMG czy BMW M.

Od samego początku zespół Fi konsekwentnie projektuje wysokiej jakości układy wydechowe dla entuzjastów samochodów, którzy dążą do doskonałego dźwięku i wydajności oraz potrzebują układu wydechowego, który będzie działał w każdych warunkach. Właśnie dlatego produkty Fi EXHAUST zostały stworzone, aby zapewnić maksymalną zoptymalizowaną wydajnośćAby osiągnąć ten zoptymalizowany stan, każdy układ wydechowy jest starannie dostrojony i przechodzi rygorystyczne testy z określoną częstotliwością za pomocą inteligentnego systemu sterowania.

Aby określić idealną równowagę między mocą i momentem obrotowym, zespół projektowy Fi uzyskuje dane z modelu prototypowego i wykorzystuje CAD do projektowania i produkcji układu wydechowego. CAD pozwala projektantom dokładniej symulować i kalibrować optymalne modele hydrodynamiczne. Wszystkie projekty CAD są przechowywane w dogłębnej bazie danych, która dostarcza bezcennych i krytycznych informacji do ciągłego ulepszania. W przypadku skomplikowanych układów wydechowych stosowana jest również technologia cięcia laserowego 3D. Po przeprowadzeniu obliczeń komputerowych wykonywane są nacięcia w celu uzyskania złączy zbliżonych do siebie i poprawiających trwałość produktu.

Każdy zestaw układów wydechowych Fi EXHAUST przechodzi na koniec przez trzy ręczne procedury polerowania. Podczas tego etapu polerowane są zarówno ściany wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Zmniejsza to nierówności ścianki rury, poprawiając wydajność przepływu spalin.

Już teraz oficjalne przedstawicielstwo firmy Fi EXHAUST działa również w Polsce. Wszystko to za sprawą GranSport, który jest oficjalnym dealerem tej marki w naszym kraju.

Kliknij i przeczytaj więcej informacji...