Świat obiegła dzisiaj smutna wiadomość - po krótkiej chorobie, w wieku 63 lat zmarł założyciel jednej z największych firm tuningowych świata, Bodo Buschmann. Prof. Bodo Buschmann był prawdziwym pionierem w całej branży tuningowej i założycielem firmy Brabus - jednej z pierwszych firm zajmujących się profesjonalnymi modyfikacjami pojazdów na świecie, będącej wzorem dla wielu dzisiejszych producentów.

Entuzjasta samochodów od najmłodszych lat żył z benzyną w swoich żyłach, Bodo Buschmann założył firmę BRABUS GmbH w Bottrop jesienią 1977 r. - podczas gdy nadal studiował prawo, rozpoczął już zarządzanie przedsiębiorstwem. Od pierwszego dnia firma była oddana ekskluzywnym modyfikacjom samochodów Mercedes-Benz.

Pierwsze miejsce prowadzenia działalności, niewielki warsztat na ulicy za salonem handlowym jego ojca, szybko stał się zbyt mały, co doprowadziło do przeniesienia się do pierwszego własnego budynku firmy - dzisiejszego zakładu BRABUS 1. Nowy biznes rozwijał się w szybkim tempie. BRABUS już dawno przestał być znany tylko w swojej okolicy. Informacja o najwyższej jakości tuningu przeprowadzanego w firmie Buschmanna szybko rozpowszechniła się wśród ekspertów samochodowych na całym świecie

Przedsiębiorca Bodo Buschmann miał niesamowity instynkt wcielania w życie udanych pomysłów i produktów. Oddawał swojej firmie wszystko co miał, pracując nad jej ciągłym rozwojem od wczesnego ranka do późnej nocy, od poniedziałku do niedzieli. W ten sposób sprawił, że BRABUS stał się globalnym graczem w branży motoryzacyjnej. Ekskluzywne supersamochody, takie jak BRABUS 900 ROCKET o prędkości maksymalnej przekraczającej 370 km / h, nie tylko wpisały się w historię motoryzacji, ale także wielokrotnie zdobyły zaszczyt trafienia do ​​księgi rekordów Guinnessa.

Pomimo wszystkich sukcesów i nieustannego dążenia do perfekcji, Bodo Buschmann również zawsze pozostał skromnym człowiekiem. Był wzorem do naśladowania dla wszystkich ze swoją ambicją, profesjonalizmem i ciężką pracą. 

Dzięki swoim pomysłom i niezmiernie wysokim standardom jakościowym Bodo Buschmann nie tylko stworzył jedną z najbardziej renomowanych marek w branży motoryzacyjnej. Jako prezes VDAT e.V. (stowarzyszenia tunerów samochodowych), którego był współzałożycielem, miał ogromny udział w udoskonalaniu pojazdów na całym świecie. Bodo udało się przekształcić swoje hobby w zawód gdy miał zaledwie 22 lata. Ta pasja pozostała przy nim aż do ostatniego tchu. Przez całe życie wyznaczał standardy dla całej branży i zawsze pozostawał wierny swojemu motto: "Nigdy nie pracuj dla pieniędzy - pracuj z pasją!"