Po kilku miesiącach prac nasze GranDemo jest już gotowe! Z dumą przedstawiamy pierwszy egzemplarz na świecie Carlssona CA45 powstały na bazie Mercedesa-AMG A 45 facelift 2015!

GranDemo to efekt długiego czasu planowań, przygotowań oraz samych prac. Chcieliśmy pokazać Wam projekt jedyny w swoim rodzaju, jednocześnie pozostający w dobrym, tuningowym smaku. Efekt końcowy spełnił oczekiwania w 100%!

kQ0Yrax

Jak to wszystko się zaczęło?

Na początku pożegnaliśmy nasz ówczesny democar – niesamowite C 63 AMG, które choć urzekało genialnym, wolnossącym silnikiem V8 zaczęło trącać myszką.. I tak właśnie zrodziła się idea GranDemo.

DSC05221

Po wielu godzinach spędzonych z konfiguratorem i niezliczonych konsultacjach z Dealerem Mercedes-Benz J. i A. Garcarek decyzja została podjęta – fabryka rozpoczęła produkcję zupełnie nowego A 45 AMG. W okresie oczekiwania za produkcją naszego GranDemo intensywnie układaliśmy plan modyfikacji. Wszystko musiało zostać dopięte na ostatni guzik, stąd mnóstwo projektów, wizualizacji i obliczeń jeszcze bez dostarczonego auta. Na szczęście dzięki salonowi J. i A. Garcarek odbiór auta odbył się szybciej niż przypuszczaliśmy i w końcu mogliśmy cieszyć się naszym przyszłym democarem!

2016-04-05 12.01.57

Już kilka dni po odbiorze auta z salonu udaliśmy się w podróż do zachodnich Niemiec – a dokładniej siedziby firmy Carlsson. Nasz plan zakładał stworzenie wspólnie ze znanym tunerem aut Mercedes-Benz pierwszego egzemplarza Carlsson CA45 my15. Kilka dni dokładnych pomiarów i skanów naszego A 45 AMG miało służyć stworzeniu formy dla wykonania elementów – dostępnych później w szerokiej sprzedaży. Mając już skany naszego samochodu, Carlsson rozpoczął projektowanie elementów, a my wróciliśmy do Polski aby rozpocząć pierwsze modyfikacje..

IMG_6481

Już na samym starcie zdecydowaliśmy się bowiem na wymianę układu wydechowego. Wybór był oczywisty – rozwiązanie firmy Remus. Układ wydechowy Cat-Back składający się z przelotowego tłumika przedniego oraz tłumika tylnego z klapami zapewnił małemu Mercedesowi genialne brzmienie. System dzięki osobnemu sterowaniu z zewnętrznego pilota Remus oraz podłączeniu pod fabryczną instalację oferuje łącznie kilkanaście ustawień dźwięku. W trybie Comfort oraz po zamknięciu klap możemy cieszyć się basowym dźwiękiem, świetnie nadającym się na długie autostradowe podróże. Po pełnym otwarciu klap oraz ustawieniu trybu Sport+, dźwięk zmienia się w niemal wyścigowy klang. Wydech „strzela” przy każdej zmianie biegów, odpuszczeniu gazu czy redukcji – robiąc to jeszcze głośniej i agresywniej aniżeli w serii. Można zaryzykować stwierdzenie, że system ten to najlepsze rozwiązanie dla Mercedesa A 45 AMG na rynku!

P1020330

Wydech to jednak nie wszystko. Podstawą dobrego projektu są odpowiednie felgi, dlatego zdecydowaliśmy się na montaż nowego zestawu kół – modelu Carlsson 1/16 RS w rozmiarze 19 cali. Felgi zostały pomalowane na kolor czarny połysk, który miał w przyszłości komponować się z dalszymi dodatkami.

P1020496

Kolejnym etapem zmian było oddanie GranDemo w ręce specjalistów od oklejania aut – naszych Partnerów z firmy Datexa. W aucie zostały przyciemnione tylne szyby, oklejone na kolor czarny wszystkie chromowane dodatki oraz przyciemnione folią tylne światła. Dzięki tym z pozoru drobnym zmianom, auto niesamowicie zyskało na wyglądzie. Dzięki najwyższej jakości produktom oraz samej pracy specjalistów z Datexy nie sposób poznać, że oklejone elementy to właśnie folia!

14012787_10208579939268275_2033824195_o

Gdy wszystkie wstępne zmiany zostały zrealizowane, pozostało nam czekać na efekt końcowy projektantów z Carlssona..

W końcu doczekaliśmy się – do naszego serwisu w Inowrocławiu dotarły palety z częściami do GranDemo. Pierwsze przymiarki i już wiedzieliśmy, że całość wyjdzie mega dobrze! Po kilku dniach prac nad malowaniem oraz montażem bodykitu ujrzeliśmy efekt końcowy – który nawet przeszedł nasze oczekiwania.

13621621_10208268606645154_548126625_o

Panie i Panowie, z radością przedstawiamy nasze GranDemo – pierwszego na świecie Carlssona CA45 na bazie Mercedesa-AMG A 45 facelift 2015!

f7dNMj1

Zakres zmian zawiera: spoiler przedni, listwy progowe, spoiler tylny, pionowe dokładki tylnego spoilera, nakładki na wyloty powietrza w tylnym zderzaku, dyfuzor tylnego zderzaka oraz 4 końcówki wydechu. Wisienką na torcie są nowe emblematy oraz jedyna w swoim rodzaju tabliczka – No. 001!

Zapraszamy do oficjalnej sesji zdjęciowej:

LDepF7w

lBtg7NE

cbuh6qe

sPOUAqO

ZAxkRWD

5pD5B8Z

txTD9jE

Q0jcep4

FJQNnUP

6DDc6vs

hRMeTX2

l7jPoub

ueOfJEg

Za wsparcie w realizacji projektu gorąco dziękujemy wszystkim naszym partnerom.

Jeżeli również chcesz odmienić swój samochód zaufaj GranSport – liderowi tuningu aut premium w Polsce!