Spofec przekracza kolejne granice ekskluzywności i wyrafinowania. Limitowana do zaledwie 8 sztuk na świecie, 686 konna wersja ultra luksusowego cabrioletu Rolls-Royce Dawn przełamuje wszystkie schematy.

1

Szerokie Widebody wykonane z lekkiego oraz wytrzymałego włókna węglowego, specjalnie dobrane, 22 calowe felgi, zmodyfikowany układ sterowania zawieszeniem pneumatycznym czy wzmocnione, carbonowo-ceramiczne hamulce to perfekcyjne uzupełnienie silnika V12 Twin-Turbo o mocy 686 KM. Przyspieszenie do 100 km/h w 4.6 sekundy odczuwamy w szlachetnie wykończonym wnętrzu z najwyższej jakości skór, alcantary, drewna i carbonu. Spofec wznosi model Dawn na najwyższy poziom luksusu.

2

3

Ponad 13 cm szersze nadwozie z włókna węglowego nadaje autu niezwykle agresywny wygląd. Masywne wloty powietrza, potężne nadkola i 208 cm szerokości przy przedniej osi całkowicie odmieniają stateczny wizerunek Rolls-Royce’a. Nowe nadwozie skrywa niesamowite felgi w rozmiarze 22 cale i niezliczonych możliwościach konfiguracji wykończenia.

4

5

Spofec Overdose to nie tylko spektakularny wygląd. To również dopracowana aerodynamika oraz osiągi. Każdy z kształtów oraz wlotów powietrza to długie godziny spędzone w tunelu aerodynamicznym w celu perfekcyjnego dopracowania opływu powietrza. Skutkuje to poprawioną stabilnością przy wysokich prędkościach. Dba o to również nowy moduł sterowania zawieszeniem obniżający auto nawet 0 40 mm. Bezpieczne wytracanie prędkości zapewniają natomiast nowe, carbonowo-ceramiczne hamulce. Ponad 38 kilogramów lżejsze od fabrycznych i kilkukrotnie bardziej wytrzymałe. Spofec nie uznaje półśrodków.

6

7

Widać to również pod maską. Wzmocniony silnik V12 zapewnia teraz monstrualne 686 KM oraz 980 Nm. Dzięki temu potężny Rolls-Royce zapewnia osiągi godne samochodów sportowych, wzbudzając wrażenie nie tylko swoim wyglądem ale i adekwatną do niego dynamiką.

8

Dopełnieniem Overdose jest niezwykle wyrafinowane wnętrze. Jeżeli myśleliście, że wnętrze Rolls-Royce nie wymaga poprawek, Spofec zmieni Wasze wyobrażenie luksusu. Wszystko to w jedynie 8 egzemplarzach na świecie.

SPOFEC RRDa OVERDOSE Pic09

SPOFEC RRDa OVERDOSE Pic12

Oficjalny Dealer Novitec Group w Polsce – GranSport – Luxury Tuning & Concierge.

SPOFEC RRDa OVERDOSE Pic10

SPOFEC RRDa OVERDOSE Pic11