W GranSport lubimy takie wyzwania. Tuning samochodów Ferrari to zawsze praca na najwyższym, możliwym poziomie. Tym razem zadanie było jeszcze trudniejsze niż zazwyczaj – w nasze ręce trafił bowiem nietypowy model marki z Maranello – 612 Scaglietti.

(1)

Przez niektórych uwielbiany, przez innych uważany za jeden z mniej udanych stylistycznie projektów spod znaku Ferrari. Podjęliśmy się więc zadania uszlachetnienia Ferrari tak, aby ten egzemplarz wywoływał tylko i wyłącznie zachwyty. W tym celu sięgnęliśmy na półki najlepszych firm tuningowych z całego świata. Tu nie było miejsca na żadne kompromisy.

(2)

(3)

Prezentowane 612 Scaglietti w oryginalnym wydaniu zachwycało swoją klasyczną konfiguracją. Stonowany, szary lakier świetnie pasuje do linii stylistycznej auta. Jego uzupełnieniem jest jasne wnętrze nadające Ferrari nuty włoskiej elegancji. Niestety od całości mocno odstawały fabryczne felgi – mały rozmiar oraz nieciekawy wzór psuły całokształt. Postanowiliśmy to zmienić.

(4)

(5)

W Ferrari zamontowaliśmy koła z najwyższej półki. Wykonane na specjalne zamówienie, kute felgi amerykańskiej firmy Strasse Wheels w rozmiarze 20 cali z przodu oraz 21 cali z tyłu. Koła te wykonywane są ręcznie przez najlepszych rzemieślników ściśle według specyfikacji Klienta. Wybór ten gwarantuje więc nie tylko niesamowitą jakość i wytrzymałość, ale również ogromną dozę indywidualności.

(6)

(7)

Indywidualność w tym przypadku to słowo klucz. Aby jeszcze bardziej wyróżnić felgi zostały one pomalowane na specjalny, złoty kolor. Przy słabym oświetleniu koła mają stonowany, miedziany odcień – jednak wystarczy odrobina słońca by zaczęły mienić się złotem. Choć wybór początkowo wydawał się kontrowersyjny po założeniu kół na aucie w jednej chwili stało się jasne, że decyzja była strzałem w dziesiątkę.

(8)

(9)

Kolejnym krokiem było nadanie 612 odrobiny więcej agresywności. W przypadku modyfikacji wizualnych Ferrari bardzo łatwo jednak o naruszenie spójności stylistycznej, stąd wszystkie kroki muszą być dokładnie przemyślane. Po raz kolejny zdecydowaliśmy się więc na nietypowy krok – dodatki niemieckiego tunera Hamann.

(10)

W aucie zamontowaliśmy dokładkę przedniego zderzaka oraz nowe progi boczne. Elementy te polakierowaliśmy na kontrastowy, czarny kolor. Dzięki temu linia auta zyskała pożądaną, sportową nutę a jednocześnie dzięki czarnemu kolorowi – więcej lekkości. Co ważne, dodatki są dyskretne i nie rzucają się w oczy, czyli dokładnie takie jakie powinny być w Ferrari.

(11)

(12)

(13)

Zwieńczeniem zmian jest nowy układ wydechowy. Dźwięk silnika V12 w modelu 612 Scaglietti został mocno wyciszony. Aby wydobyć pełnię brzmienia zastosowaliśmy system angielskiej firmy Quicksilver. Nowe tłumiki zapewniają nie tylko poprawę ścieżki dźwiękowej ale również kontynuują zmiany stylistyczne – połączyliśmy je bowiem z czarnymi, carbonowymi końcówkami wydechu będącymi uzupełnieniem czarnych dodatków Hamann. Posłuchajcie nowego brzmienia:

Tuning Ferrari 612 Scaglietti był dla nas jednym z większych wyzwań. Specyficzny design nie ułatwiał zadania, jednak odpowiedni dobór dodatków i ich kolorów sprawił, że teraz prezentowany egzemplarz wygląda niesamowicie. Pokusimy się więc o odważne stwierdzenie – to w Polsce znajduje się jedno z najpiękniejszych Ferrari 612 Scaglietti na świecie!

(14)

W kwestii modyfikacji pojazdów z najwyższej półki zaufaj GranSport – Luxury Tuning & Concierge, liderowi tuningu aut premium i supercar w Polsce!

Zapraszamy do galerii zdjęć autorstwa Darek Kurkowiak – fotografia:

(15)

(16)

(17)

(18)

(19)

(20)

(21)

(22)

(23)

(24)

(25)

(26)

(27)

(28)

(29)

(30)

(31)

(32)

(33)

(34)

(35)

(36)

(37)

(38)

(39)

(40)

(41)

(42)