Do naszego serwisu trafił Ford Focus RS 3 generacji. Sportowy Ford urzeka prowadzeniem oraz osiągami plasującymi go w czołówce hot-hatch’y, jednak w fabrycznym wydaniu brakuje mu odpowiedniego dla charakteru auta dźwięku. Dzięki wydechowi Remus już teraz Focus RS może poszczycić się również jednym z najlepszych brzmień w swojej klasie!

1

2

Prezentowany Focus RS to już kolejny egzemplarz tego modelu do którego dostarczyliśmy sportowy układ wydechowy Remus. Niestety auto rozczarowuje swoim dźwiękiem, pozostającym daleko w tyle za osiągami i radością z jazdy.

3

4

5

Układ wydechowy Remus to postawienie na sprawdzone rozwiązanie – wydech cat-back składający się z przelotowej części przedniej oraz sportowego tłumika tylnego z klapami. Całość wieńczą dwie końcówki wydechu z logo Remus o średnicy 115mm.

6

7

Taka konfiguracja wydechu zapewnia optymalne wrażenia dźwiękowe – podobne systemy Remus montujemy również w takich autach jak Mercedes A 45 AMG, Honda Civic Type-R czy Audi RS3.

9

8

Dzięki modułowej konstrukcji wymiana układu wydechowego jest niezwykle prosta. Po demontażu fabrycznego systemu, do oryginalnych punktów montażowych montowany jest układ Remus, nie wymagając dzięki temu jakichkolwiek dodatkowych modyfikacji auta.

10

11

Sterowanie klapami odbywa się za pomocą fabrycznej elektroniki. Charakterystykę wydechu zmienia się w zależności od wybranego trybu jazdy przyciskiem na konsoli środkowej.

12

13

Układ wydechowy Remus cat-back to wręcz obowiązkowe wyposażenie każdego hot-hatch’a – zapewnia niezwykle sportowe i agresywne brzmienie jednocześnie dzięki zamykanym klapom pozostając przyjazny w codziennym użytkowaniu. Idealnie rozwiązanie zarówno na codziennie dojazdy jak i weekendowy wypad na tor!

14

Posłuchajcie brzmienia Focusa RS z wydechem Remus:

Jeżeli również chciałbyś poprawić dźwięk swojego auta – zaufaj GranSport, najlepszym specjalistom w dziedzinie tuningu!

Galeria zdjęć:

15

16

17

18

19

20

21

22

23