W naszym serwisie gościliśmy największe coupe w gamie Mercedesa w jednej z jego topowych wersji – Mercedesa S 63 AMG Coupe. Luksusowy i niezwykle mocny Mercedes trafił do nas z powodu braku odpowiedniego brzmienia. 

1

Mercedes z prawie 600 konnym silnikiem V8 Biturbo rozczarowywał swoim fabrycznym dźwiękiem. Aby sprostać najwyższym wymaganiom, w aucie postanowiliśmy zamontować układ wydechowy Cat-Back z klapami austriackiej firmy Remus.

2

3

Dzięki modułowej budowie oraz zaprojektowaniu w oparciu o fabryczne punkty montażowe, wymiana układu wydechowego nie narusza w żaden sposób konstrukcji auta. Fabryczny układ wydechowy demontowany jest w całości, pozostawiając na miejscu oryginalne końcówki wydechu w dyfuzorze.

4

5

Układ wydechowy Remus składa się ze specjalnie zaprojektowanych rur przelotowych w miejsce środkowych tłumików oraz zupełnie nowych, dwóch tłumików tylnych w miejsce fabrycznego, pojedynczego układu. Całość montowana jest do fabrycznych końcówek wydechu.

6

7

Aby zachować komfort jazdy Mercedesem Klasy S, układ wydechowy Remus wyposażony jest w system klap podłączanych do fabrycznej instalacji. Sterowanie odbywa się za pomocą fabrycznej elektroniki, co eliminuje konieczność montowania dodatkowych instalacji.

8

9

Układ wydechowy Remus dla Mercedesa S 63 AMG to więc perfekcyjne rozwiązanie w kontekście modyfikacji auta – jego montaż nie narusza jakichkolwiek fabrycznych elementów, całość pasuje dla fabrycznego dyfuzora z końcówkami wydechu a także nie wymaga podłączania dodatkowej instalacji dla klap. Co jednak najważniejsze – niesamowicie brzmi!

Posłuchajcie dźwięku nowego wydechu Remus:

Dźwięk auta po zmianie układu wydechowego staje się niesamowicie gardłowy i głęboki. Niska barwa silnika V8 w połączeniu ze „strzałami” podczas jazdy staje się idealnym dopełnieniem całokształtu S 63 AMG. Co równe istotne, dźwięk zmienia się w zależności od obciążenia auta podczas jazdy – zapewniając najdonośniejsze brzmienie podczas agresywnej jazdy, a pozostając cichszym podczas delikatniejszego przyspieszenia.

10

11

Jeżeli również chciałbyś poprawić dźwięk swojego samochodu zaufaj liderowi tuningu aut premium w Polsce – GranSport – Luxury Tuning & Concierge!

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21