Z dumą pragniemy zaprezentować Wam nasz najnowszy projekt – Mercedes McLaren SLR z wydechem QuickSilver. Jest to pierwsza tego typu modyfikacja w Polsce co potwierdza pozycję GranSport jako lidera tuningu aut luksusowych w kraju. Klient zdecydował się na współpracę z GranSport, jako oficjalnym przedstawicielem firmy QuickSilver Exhaust Systems w Polsce.

slr01

slr02

Założona w 1973 roku w Esher firma systematycznie zdobywała renomę oraz uznanie klientów. Wszystkie produkty wykonywane są ręcznie w Wielkiej Brytanii oraz przechodzą szereg testów sprawdzających ich jakość. Klient po otrzymaniu zamówionego wydechu dostaje również specjalny certyfikat, potwierdzający prawidłowość wszystkich parametrów. Dzięki temu dzisiaj, po ponad 30 latach działalności, QuickSilver posiada rozbudowaną sieć dealerską na całym świecie i wymieniany jest wśród najbardziej uznanych producentów wydechów.

slr03

slr04

Wydech dedykowany McLarenowi SLR jest świetnym przykładem i dowodem profesjonalizmu QuickSilver. Prezentowany produkt pochodzi z serii „Titan Collection” co oznacza bezkompromisowość jeśli chodzi o dźwięk oraz parametry techniczne. Usunięcie seryjnych tłumików i zamontowanie w ich miejscu przelotowego wydechu poprawia reakcje przepustnicy oraz znacząco redukuję wagę. Wpływa to na polepszenie i tak świetnych odczuć z jazdy autem. Najważniejsze to jednak dźwięk – a ten jest wręcz niesamowity! Porównywany do dźwięku samolotu Spitfire z II Wojny Światowej, niezwykle głęboki i gardłowy, przyprawia kierowcę oraz przechodniów o gęsią skórkę.

slr11

slr05

Jak więc wygląda cały proces, który kończy się posiadaniem w swoich aucie niezwykłego wydechu QuickSilver?

slr13

Wszystko zaczyna się w domu, poprzez skontaktowanie z GranSport i wybranie wydechu najlepiej spełniającego pokładane oczekiwania. Już wtedy otaczamy klienta wszelką pomocą. Niezwłocznie po dotarciu nowego układu wydechowego do Polski, ustalamy ze szczęśliwym Nabywcą szczegóły montażu. Klientowi odpowiada montaż w naszym warsztacie w Inowrocławiu ? Czy może innym mieście ? W tym wypadku pasującą lokalizacją okazało się Leszno, więc zorganizowaliśmy prace montażowe właśnie w tym miejscu.

slr12

slr14

slr15

W ustalonym terminie spotykamy się z Właścicielem w uzgodnionej wcześniej lokalizacji. Nie chcemy, aby samodzielnie szukał warsztatu, dlatego też zajmujemy się eskortą w docelowe miejsce przeprowadzenia prac. Po dotarciu do celu prezentujemy warsztat oraz przekazujemy auto w ręce doświadczonych mechaników. Ekskluzywny tuning wymaga ekskluzywnej opieki, więc gdy specjaliści zaczynają prace przy aucie, Właścicielowi proponujemy wspólny wyjazd na kawę oraz obiad, gdzie zabierany jest naszym firmowym Bentley’em. W tym czasie w samochodzie zachodzą zaplanowane wcześniej zmiany. Oczywiście Klient ma możliwość telefonicznego skontaktowania się z mechanikami w każdej chwili, w celu posiadania bieżących informacji o postępach prac.

slr16

slr17

slr19

Montaż układu wydechowego rozpoczyna się od demontażu części nadwozia. W przypadku McLarena SLR są to boczne osłony wraz z wlotami powietrza. Po ich odkręceniu naszym oczom ukazuje się masywny tłumik zakończony podwójną końcówką wydechu. Następuje wtedy proces odkręcania seryjnego elementu od auta. Proces niezwykle żmudny i skomplikowany, ze względu na zaawansowaną technologicznie budowę Mercedesa SLR. Po wyciągnięciu z konstrukcji seryjnego tłumika, szybkie porównanie z nowym elementem – różnica w wielkości oraz masie tych elementów jest ogromna! Bez zbędnej zwłoki mechanicy zaczynają więc montaż nowego wydechu QuickSilver. System montowany jest w miejsce poprzedniego tłumika, do seryjnych wsporników. Dzięki identycznemu montażowi jak w seryjnym wydechu, minimalizujemy zewnętrzną ingerencję w samochód. Fabryczne pozostają również końcówki wydechu, które wyglądają świetnie i jednocześnie zapewniają dyskrecję z zewnątrz. Na koniec, gdy nowy wydech jest już na miejscu, mechanicy przykręcają z powrotem wszystkie osłony oraz panele nadwozia. Cały proces trwał zaledwie kilka godzin. Ostatnie testy sprawdzające jakość montażu i Właściciel zostaje powiadomiony o zakończeniu prac.

slr20

slr21

slr25

slr24

Odbiór auta również uzależniamy od preferencji Klienta. Tym razem zostaliśmy poproszeni o podstawienie gotowego samochodu pod restaurację w której Właściciel spędzał czas. To Klient jest najważniejszy więc niezwłocznie przetransportowaliśmy Mercedesa we wskazane miejsce. Początkowa ciekawość spowodowana brakiem zewnętrznych zmian została rozwiana w momencie pierwszego odpalenia silnika. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania Klienta! Zachwytom i superlatywom nie było końca! Towarzyszyliśmy Właścicielowi podczas pierwszych jazd autem z nowym wydechem QuickSilver, co możecie obejrzeć na naszym filmie. Dźwięk wydobywający się z wydechu QuickSilver jest wręcz niemożliwy do opisania. Trudno o bardziej czysty i basowy dźwięk, tak idealnie pasujący do potężnego V8 pracującego pod maską Mercedesa SLR.

slr09

slr10

Podsumowując. GranSport stanął na wysokości zadania, zajmując się montażem ekskluzywnych części do jednego z najdroższych aut świata. Najważniejsza jest jednak satysfakcja Klienta, dlatego tak ważne jest dla nas to, aby podczas prac mógł On miło spędzić czas. Zadowolenie Właściciela jest tym, co wyznacza naszą pracę i motywuje do dalszego działania. Tym razem również go nie zabrakło! Spodziewajcie się więc kolejnych relacji z następnych, grubych projektów : )

 

slr06

slr07

slr08

 

slr18

slr22

slr23