Z dumą przedstawiamy nasz kolejny, kompleksowy projekt. Poszerzone nadwozie, połacie włókna węglowego czy 22 calowe felgi to tylko niektóre z elementów wyróżniających Widebody Mansory dla Range Rovera Sport Supercharged. Zapraszamy do zapoznania się z jednym z największych i najdroższych projektów tuningowych w Polsce!

1

W przypadku prezentowanego Range Rovera Sport w wersji 5.0 V8 Supercharged Klient zdecydował się bowiem na radykalną zmianę wyglądu. W GranSport nie uznajemy półśrodków, wybór padł więc na ofertę jednego z najbardziej ekskluzywnych tunerów na świecie – MANSORY.

2

Ogromne projekty zaczynamy od ustaleń wszystkich, nawet najmniejszych detali zmian. To długie dni spędzone na rozmowach odnośnie kolorów poszczególnych elementów, wzorów felg czy nawet dopasowaniu skórzanego obszycia dywaników do wnętrza tak, aby idealnie komponowały się ze skórzaną tapicerką! Nie pozostawiamy tutaj niczego przypadkowi, służąc Klientowi już od tego etapu pełnym doradztwem, zgodnie z naszą filozofią GranConcierge.

Bez_tytułu_1

Po ustaleniu całości zmian zamawiamy u producenta wszystkie niezbędne elementy i umawiamy się na dogodne dla Klienta miejsce oraz czas przekazania auta. Dysponujemy zarówno otwartą jak i zamkniętą lawetą, zapewniając usługę door-to-door odbierając oraz dostarczając auto bezpośrednio ze wskazanego miejsca. W tym przypadku jednak spotkaliśmy się z Klientem w naszej siedzibie w Poznaniu.

P1130489

Pozostało już więc tylko oczekiwanie na ogromny transport części i rozpoczęcie prac w naszym serwisie w Inowrocławiu. Co ważne podkreślenia, wszystkie prace wykonujemy kompleksowo i bezpośrednio w jednym miejscu. Gwarantuje to pełną kontrolę nad całym projektem i najwyższą jakość wykonania.

P11404581

P1140442

P1140441

Pierwszym etapem prac jest dopasowanie surowych elementów do nadwozia. Włókno węglowego ze względu na swoją sztywność nie pozwala na żaden margines błędu przy montażu, stąd konieczne są dokładne przymiarki każdego z elementów. Gdy nasi specjaliści dopasują elementy pakietu do nadwozia, przekazujemy je w ręce lakiernika. Elementy z kompozytu zostają malowane w kolor nadwozia, natomiast dodatki z carbonu pokrywane lakierem bezbarwnym dla uzyskania głębi widocznych włókien.

P11404571

P11404401

P11404471

Po odebraniu części z lakierni przystępujemy do właściwego etapu prac. Rozpoczyna się proces żmudnej instalacji elementów widebody. Kompletne zderzaki wraz z poszerzeniami nadkoli montujemy na całkowicie rozebrany pojazd. Do tak przygotowanej „bazy” dokładamy dodatki z włókna węglowego, których w tym przypadku jest całe mnóstwo!

P1140445

P1140444

P11404481

Z zewnątrz po wielu dniach prac nie zostaje praktycznie żaden, oryginalny element. Pakiet stylistyczny to jednak nie całość zmian. Nasi specjaliści zamontowali także kompletny układ wydechowy ze sterowaniem klapami czy całkowicie nowe, przednie oświetlenie w zderzaku. Zajęliśmy się również zmontowaniem i wyważeniem nowych felg z oponami a także instalacją dodatków do wnętrza auta.

P1140449

P1140451

P1140452

Przyglądając się trwającym pracom widzimy jak z dnia na dzień powstaje niesamowity projekt. Gdy kolejne elementy trafiają do Range Rovera i przybliżają go do finalnego wyglądu jesteśmy pod coraz to większym wrażeniem i z niecierpliwością czekamy na uroczysty montaż ostatniej części. Gdy wszystko jest na swoim miejscu, czas na detailing i zamknięcie auta do czasu przyjazdu Klienta.

P1140454

P1140460

P11404561

Jak zawsze dzień odbioru gotowego auta jest dla nas oraz dla Klienta niezwykle emocjonujący. W napięciu czekamy na podniesienie bramy i ujrzenie po wielu tygodniach całkowicie odmienionego auta.

Teaser-1

Efekt końcowy przeszedł najśmielsze oczekiwania! Range Rover Sport zmienił się diametralnie. Szerokie nadwozie w połączeniu z ogromnymi kołami, mnóstwem carbonu i niesamowicie głośnym układem wydechowym robi ogromne wrażenie. Radość i zadowolenie Klienta jest dla nas najlepszym wynagrodzeniem wielu tygodni ciężkich prac!

3

4

5

Bez_tytułu_3

Nasze bramy opuścił jeden z największych projektów tuningowych zrealizowanych w Polsce. Prowadzony przez nas od A do Z, minimalizując bezpośredni udział Klienta w celu oszczędności cennego czasu. Każda z takich prac przynosi niesamowitą satysfakcję z tworzenia projektu światowego formatu.

Pełna lista zmian dokonanych w aucie:

- przedni zderzak wraz z dolną dokładką z carbonu, wlotami powietrza z carbonu oraz dodatkowym oświetleniem LED
- przedni grill z carbonu
- pokrywa silnika z carbonu
- wloty powietrza w nadkolach z carbonu
- lusterka boczne z carbonu
- progi boczne z listwą z carbonu
- poszerzenia przednich nadkoli

6

7

8

9 (2)

10

- poszerzenia tylnych nadkoli
- tylny zderzak wraz z dyfuzorem z carbonu
- nakładki na wyloty powietrza w tylnym zderzaku z carbonu
- nakładki na słupki boczne z carbonu
- listwy na pokrywie bagażnika z carbonu
- spoiler dachowy z carbonu

11

12

13

14

15

- zestaw kół Mansory M11 w rozmiarze 22 cale
- sportowy układ wydechowy z klapami i nowymi końcówkami
- zestaw nakładek na pedały
- zestaw dywaników
- wykładzina bagażnika
- podświetlane listwy wejściowe z carbonu

16

17

18

19

20

Zapraszamy również do obejrzenia filmu prezentacyjnego:

Kolejny, ogromny projekt dobiegł końca. Polecamy zapoznanie się z kilkoma innymi realizacjami naszego autorstwa:

Hamann Guardian EVO – kompletny bodykit na bazie Porsche Cayenne Turbo
Hamann Tycoon EVO M – kompletny bodykit na bazie BMW X6 M
Ferrari F12berlinetta z kompletnym zestawem modyfikacji Novitec Rosso

Pełna oferta Mansory znajduje się w naszym sklepie.

Zapraszamy do kontaktu z GranSport – Luxury Tuning & Concierge, liderem modyfikacji aut luksusowych w Polsce!

Galeria zdjęć:

21

22

23

24

25

26

28

29

30

31

33

34

35

36

37

38

39

41

42

43

44

45

46

47

48

50

Zdjęcia autorstwa Darek Kurkowiak – fotografia.