Są na świecie samochody, których podobno nie wypada modyfikować. My jednak lubimy łamać stereotypy i z chęcią podjęliśmy się wyzwania, które postawił przed nami Klient – ulepszyć Rolls-Royce’a.  Teraz z dumą pragniemy zaprezentować Wam efekt końcowy – Rolls-Royce Ghost Spofec.

Rolls-Royce przez lata budował wokół swoich pojazdów otoczkę perfekcyjności. Moc silnika? Wystarczająca. Niemożliwe? Nie istnieje. Jednak z biegiem czasu Klienci chcieli jeszcze więcej. Standardowe Rollsy przestały wystarczać i pojawiła się potrzeba czegoś jeszcze ekskluzywniejszego. Właśnie dla najbardziej wymagających Klientów powstała firma Spofec. To pod marka potentata w dziedzinie tuingu – Novitec Group. Tuner znany głównie z przeróbek samochodów Ferrari, z sukcesami próbuje swoich sił również z pojazdami innych marek. Po Lamborghini i Maserati przyszedł czas na coś z innej półki – Rolls-Royce’a właśnie.

Prezentowany Ghost z pozoru nie był idealnym kandydatem na kompleksowe modyfikacje. Konfiguracja utrzymana w stonowanych, nie rzucających się w oczy barwach stanowiła duże wyzwanie – zdecydowanie łatwiej tu wszystko zepsuć, niż cokolwiek poprawić. Po projektach i wspólnych ustaleniach z Klientem, wyłonił się obraz obiecujących przeróbek – Rolls trafił więc do naszego serwisu.

IMG_4678

Nasi specjaliści od razu wzięli się do pracy. Wszystko zaczęło się od demontażu seryjnych elementów karoserii. Gdy seryjne części spoczywały już w magazynie, rozpoczęliśmy przymiarkę produktów Spofec.

Jest to jeden z ważniejszych etapów naszych prac – od niego zależy, czy finalnie wszystko będzie perfekcyjne. Po długich godzinach mierzenia, pasowania i formowania elementów mamy pewność, że za kilka dni Rolls będzie wyglądał zupełnie inaczej.

IMG_5022

Zanim to się jednak stanie, części Spofec udają się do naszego lakiernika, który pokryje je lakierem identycznym z tym na karoserii. Proces ten przebiega niezwykle uważnie, tak aby odróżnienie naszych elementów od tych seryjnych było niemożliwe!

W międzyczasie kurację przeszedł również silnik. Dzięki pakietowi mocy Novitec N-Tronic, moc wzrosła do 685 KM a moment obrotowy do 958 Nm!

IMG_5020a

Gdy części wracają do naszego serwisu, rozpoczyna się najciekawsza część – montaż. W prezentowanym Duchu Klient zdecydował się na bodykit Spofec – w skład którego wchodzą przedni zderzak, listwy boczne, tylny zderzak oraz spoiler na pokrywie bagażnika. Elementy już wcześniej dopasowane oraz polakierowane bez najmniejszego problemu zamontowaliśmy na przygotowanym aucie.

IMG_5018a

Jeśli tego było mało, postanowiliśmy również sięgnąć na półkę Mansory – którego Polskim dealerem zostaliśmy właśnie w sierpniu. W tym przypadku skończyło się na wlotach powietrza w przednich nadkolach – które świetnie uzupełniają resztę modyfikacji.

IMG_5015

Jednak nawet najlepszy pakiet aerodynamiczny potrzebuje dla pełni efektu odpowiednich felg. Tutaj zdecydowaliśmy się na 22 calowy zestaw Spofec SP1 w srebrnym kolorze, perfekcyjnie pasujący do całokształtu samochodu.

IMG_5013

Po kilku pracowitych dniach Rolls-Royce opuścił bramy naszego serwisu. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania – jest perfekcyjnie! Modyfikacje świetnie podkreślają charakter Ghost’a, nie rzucając się przy tym nazbyt w oczy. Wisienką na torcie są ogromne felgi, które zdecydowanie odmieniły cały samochód.

IMG_5027

IMG_5029

Już niedługo zaprezentujemy Wam niesamowitą sesję zdjęciową tego projektu, a tymczasem zapraszamy do naszego sklepu, gdzie znajdziecie kompletną ofertę Spofec dla Rolls-Royce!

IMG_5023a

IMG_5024

 

IMG_5025a

IMG_5032

IMG_5030