Na specjalne zaproszenie firmy Remus mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu przedstawicieli tej firmy z całego świata. Głównym punktem programu była wizyta w dwóch fabrykach grupy Remus. Zapraszamy do wyjątkowej galerii z jednej z największych fabryk układów wydechowych na świecie!

1

2

Austriackie fabryki Remus oraz Sebring imponują swoim rozmiarem. Wystarczy wspomnieć, że pracuje w nich ponad 600 osób, produkujących wydechy motocyklowe oraz samochodowe od A do Z. Mieliśmy okazję przyjrzeć się produkcji systemów od samego początku aż do otrzymania gotowego produktu.

3

4

Prace nad układami wydechowymi zaczynają się od długiego i precyzyjnego etapu projektowania. To od niego zależy wygląd, dźwięk, parametry techniczne i pełna kompatybilność dedykowanych wydechów Remus. To właśnie szczegółowy etap projektowania i testowania wyróżnia produkty REMUS – gwarantuje on najwyższą jakość i pełne bezpieczeństwo.

5

6

7

Po wykonaniu skanów 3D oraz opracowaniu egzemplarzy testowych, wydechy trafiają do dedykowanych im samochodów i motocykli w celu dalszych testów. Jednym z najważniejszych etapów jest kontrola dźwięku w specjalnym pokoju akustycznym – będącym jednym z najnowocześniejszych na świecie. To właśnie tutaj, w dźwiękoszczelnym pomieszczeniu dostrajany jest dokładny, jak najlepszy dla każdego pojazdu dźwięk.

8

9

Następnie wydechy testowane są na hamowni oraz specjalnym torze testowym przy fabryce, aby sprawdzić ich zachowanie w skrajnych warunkach. Dopiero wtedy gdy systemy przejdą pomyślnie wszystkie testy zostają wdrożone do produkcji.

10

11

12

Produkcja układów rozpoczyna się od ogromnych połaci najwyższej stali nierdzewnej. To z nich, po przejściu całego procesu produkcyjnego otrzymujemy gotowe wydechy Remus Innovation!

13

Większość prac nad produktami wykonywanych jest ręcznie, z najwyższą dokładnością przez wykwalifikowany personel. Gwarantuje to dbałość o wszystkie szczegóły oraz pełną kontrolę nad jakością na każdym etapie produkcji.

14

15

16

Poziom zaawansowania technologicznego wydechów Remus sprawia jednak, że część prac przeprowadzanych jest przez najnowocześniejsze maszyny. Nacisk na innowacyjność produktów widać właśnie podczas cyklu produkcyjnego.

17

18

19

Do wytwarzania układów wydechowych wykorzystywana jest stal nierdzewna w połączeniu z innymi, najwyższej jakości materiałami takimi jak tytan czy włókno węglowe. Dzięki współpracy technologicznej Remus z fabrycznym zespołem wyścigowym Mercedes-AMG Motorsport firma prowadzi również intensywne badania nad stopem INCONEL – będącym jeszcze lżejszym i jeszcze bardziej wytrzymałym na wysokie temperatury aniżeli tytan.

20

21

W jednej fabryce produkowane są zarówno wszelkiego rodzaju rury łączeniowe do wydechów, jak i tłumiki tylne oraz końcówki. Wytwarzanie wszystkich komponentów na miejscu gwarantuje ich najwyższą jakość.

22

23

24

Gotowe komponenty trafiają do działu kontroli jakości skąd kierowane są do pakowania. Skalę produkcji wyraża liczba dziennych wysyłek – jest to średnio ponad  3000 elementów dziennie!

25

26

27

Magazyn wysyłkowy to więc ogromne przedsięwzięcie logistyczne. Każdy z nas oczekuje dostawy zamówionego układu wydechowego jak najszybciej, to tu są więc kompletowane poszczególne elementy i adresowane do swoich miejsc docelowych.

28

29

Cały dzień spoglądania na pracę fabryki REMUS utwierdził w przekonaniu, że to jedna z najnowocześniejszych linii produkcyjnych układów wydechowych na świecie. Począwszy od etapu projektu, poprzez testy oraz produkcję systemów nacisk kładziony jest na najnowocześniejsze technologie oraz najwyższą jakość. Poziom zaawansowania technologicznego w procesie produkcji robi ogromne wrażenie – śmiało powiedzieć można, że pod tym względem REMUS nie ma sobie równych!

30

31

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertę firmy REMUS – podniesienie mocy oraz układy wydechowe dla samochodów i motocykli najwyższej jakości dostępne są w GranSport – u oficjalnego Dealera Remus w Polsce.

Galeria unikalnych zdjęć z procesu produkcji:

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

52

53

54

55