Układy wydechowe to bez wątpienia jedne z najważniejszych elementów w samochodach sportowych i nie tylko – dobry układ wydechowy to bowiem nie tylko brzmienie, ale również odpowiedni wpływ na pracę silnika. Dlatego właśnie tak ważne jest odpowiednie zaplecze technologiczne przy produkcji. Bez wątpienia światowym liderem w tej dziedzinie jest REMUS!

remus

Dlaczego to własnie austriacki producent uchodzi za jednego z największych oraz najnowocześniejszych dostawców układów wydechowych?

Po pierwsze – lata doświadczenia

Przez ponad 20 lat swojej działalności REMUS stworzył trudną do zliczenia ilość rozwiązań zarówno do samochodów, jak i dla motocykli. Przez ten okres produkty spod znaku wilka trafiły nie tylko do tysięcy pojazdów jeżdżących po drogach, ale i do wielu wyczynowych aut ścigających się na torach wyścigowych całego świata. Dzisiaj REMUS to przedsiębiorstwo zatrudniające przy produkcji układów wydechowych ponad pół tysiąca pracowników, co czyni z firmy jedną z najstarszych oraz największych w branży!

remus

Po drugie – zaplecze technologiczne

Fabryka REMUS to zdecydowanie jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu na świecie. Układy wydechowe wytwarzane są z niespotykaną precyzją przy pomocy wysoce zautomatyzowanych maszyn. Nie ma tu miejsca na najmniejszy błąd! Austriacka firma opanowała produkcję systemów zarówno z najwyższej jakości stali nierdzewnej, lekkiego oraz wytrzymałego tytanu a także – jako jeden z niewielu producentów na świecie –  ze stopu INCONEL – obecnie topowego materiału, wykorzystywanego np. w układach wydechowych bolidów Formuły 1!

remus

remus

remus

remus

Po trzecie – dział testów

To co wyróżnia produkty REMUS to zdecydowanie ich długa droga testów przed wprowadzeniem do produkcji. Po wykonaniu skanów 3D układów wydechowych oraz sprawdzeniu ich zachowania w wirtualnej rzeczywistości, produkowane są liczne egzemplarze próbne. Trafiają one do pojazdów i przechodzą szczegółowe próby. REMUS dysponuje własną hamownią, specjalnym pokojem akustycznym a także torem testowym, na którym wszystkie wydechy przejeżdżają dziesiątki kilometrów! Dopiero wtedy systemy trafiają do sprzedaży – gwarantując pełne bezpieczeństwo ich użytkowania.

remus

remus

remus

remus

Po czwarte – sukcesy w motorsporcie

Nigdzie układy wydechowe nie są poddawane tak ekstremalnym warunkom jak w sporcie motorowym. To własnie z tego powodu REMUS niemal od początku działalności angażuje się zarówno w dyscypliny sportu samochodowego oraz motocyklowego. Zwieńczeniem tego jest współpraca z Mercedes-AMG Motorsport – REMUS do Oficjalny Partner Technologiczny Mercedes-AMG DTM! Odnoszące sukcesy Mercedesy-AMG C63 DTM wyposażone są właśnie w układy wydechowe REMUS wykonane ze stopu INCONEL. Dostarczanie podzespołów do aut ścigających się w jednej z najwyższych serii wyścigowych świata to nie przypadek!

remus

remus

Po piąte – zaufanie fabrycznych producentów

Przez ponad dwie dekady swojej działalności REMUS stał się ważnym partnerem rozwojowym i producentem fabrycznych podzespołów dla międzynarodowego przemysłu samochodowego. Wśród Klientów są między innymi liczni producenci pojazdów premium jak np. Aston Martin, Lamborghini, Bentley, McLaren, Maserati czy Porsche. Ekskluzywne pojazdy tych marek wyposażone są w układy wydechowe produkowane właśnie przez REMUS. Austriacki producent zapewnia zarówno prace projektowe jak i konstrukcyjne włącznie z obszernymi procesami testowymi oraz certyfikowaną produkcją seryjną. Nie ma więc na świecie drugiej firmy dysponującej tak imponującym portfolio partnerów!

remus

Po szóste – zaufanie firm tuningowych

Dostarczanie układów wydechowych dla fabrycznych producentów to jednak nie wszystko. Produkcja wydechów to bowiem na tyle skomplikowany proces, że Klientami REMUS są również największe firmy tuningowe takie jak np. Brabus, TechArt, ABT, Lorinser, Caractere czy Lumma. Wytwarzanie systemów dla tunerów to zawsze wyzwanie połączenia jak najlepszego dźwięku z efektywną poprawą osiągów jednostek napędowych. Dysponując więc układem wydechowym jednej z tych macie więc pewność, że zostały perfekcyjnie zaprojektowane oraz wykonane w fabryce REMUS!

remus

Wszystkie powyższe składniki tworzą z austriackiego producenta układów wydechowym REMUS firmą bezkonkurencyjną w swojej branży. Ogromna, wysoce zaawansowana technologicznie fabryka dostarcza bowiem nie tylko najlepsze, tuningowe układy wydechowe do Waszych aut, ale również z powodzeniem współpracuje z najlepszymi producentami samochodowymi na świecie.

Przeczytajcie więcej o naszej wizycie w fabryce REMUS tutaj.

Przeczytajcie więcej o współpracy Remus z Mercedes-AMG tutaj.

Zapraszamy do kontaktu z GranSport – Oficjalnym Dealerem REMUS w Polsce.

Przykładowe modele pojazdów do których w naszym serwisie trafiły układy wydechowe REMUS:

Maserati Ghibli SQ4 

remus

Mercedes-AMG C63

remus

Mercedes-AMG S 63 Coupe

remus

Mercedes-AMG A 45

remus

BMW M4

remus

Ford Mustang GT 5.0 V8

remus

Ford Focus RS

remus

Honda Civic Type-R

remus

I wiele, wiele innych...